14 Mayıs 2017 Pazar

Gurme Festivali


GURME FESTİVALİhttp://www.cermodern.org/gurme-festivali.html

Ankara'da Mayıs ayı çok keyifli geçmekte. 
2 Kahve festivali ve bir de Gurme Festivali 

                             

Cermodern i her zaman çok severiz. Çok güzel sergiler konserler ve çalıştaylar olur. Bu seferde Gurme Festivaline ev sahipliği yaptı. Otopark alanı tamamen stantlara ayrılmıştı. Bu yüzden festival yetkilileri günler önceden Cermodern girişini Ankara Adliyesi tarafından olacağını belirtti. Ankara'lı lar bilir Cermodern'e Ankara Adliyesi önünden güvenlik nedeniyle  girilmez. Tren Garı tarafından giriş yapılır. Otopark olarak sıkıntı çekmedik.

Sadece çok güneşliydi  :)) En çok uğredığımız mekan gölgeliği olması nedeniyle Doğuş stantdıydı. Kocaman bir tır'ı çay içip sohbet edilecek şekile çevirmişler. Bir de çay bar vardı. Barda çay içip oturmak çok zevkliydi.
Pizza ustası Double Zero dan aldığımız pizzaları burada yedik, ve Doğuş 'un kibar çalışanları benden izin alarak Emre'ye hayatında ilk defa tattığı soğuk çayı ikram ettiler. İlk tepkisi gözleri parlıyarak  'güzelmiş ' oldu.
Yaz içeceği olarak ayran , limonata ve komposto kullanıyoruz. Çok eski zamanlarda kendi soğuk çay tarifimi yapardım. Çağan Emre kendi Gurme keşfini yapmış oldu.


Uzun zamandır instagram'dan takip ettiğim Dr Tea co. yu Gurme Festivalinde deneyebildik. Çok farklı lezzetleri var. Eğer bitki çayı seviyorsanız , farklı damak tadlarını denemekten hoşlanıyorsanız tavsiye ederim. Emre ile beraber iki üç farklı lezzeti denedik. Aslında baktığınızda çocuklar içinde zaralı değil. Sonuçta farklı lezzetlerde çay içmiş oluyorlar.
Ankara'da Dr Tea co.  Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi, Sarnıç Park AVM,, 2902. Sk., 06810 Yenimahalle/Ankara

Çalışanları çok keyifli kişiler. Çok güzel bilgilendirme veriyorlar.

Doğuş çay için de bazı bilgiler vermek istiyorum . Stantlarında Doğuş Karadeniz çayı ikram ediyorlardı. Ben farklı markaların Bergamot aromalı çaylarını alırım. Bir çayın Karadeniz çayı adı altındaki tadında  bergamot tadı yakalıyacağımı hiç tahmin etmezdim. Çok iyi demlenmiş çay ve çok hafif rahatsız etmeyen klasik deyimle alt notalarında bir bergamot tadı.   Mükemmeldi.
Gerçektende alışkanlıklarımı değiştirecek bir tat.
Görevlilere Blogger toplantılarında neden olmadıklarını sorduğumda ' inanın biz o kadar kendimizi,  işimize , Ar-Ge çalışmalarımıza , fabrikalarımızı nasıl geliştirebiliriz e  verdik ki bu konu ile ilgilenmedik' cevabı geldi.
 %100 Türk şirketi . Dikkatlerini çayı sene de bir kez hasat etmek değil nasıl verimli olup hasat sayısını artırma , çay köklerini yenileme, kısacası çayın ömrüne ömür katma ya vermekteler. Bunun adına Sürdürülebilir Çay Tarımı olarak adlandırmışlar Çalışmalarını buradan  okuyabilirsiniz.                         
Alıntı @ankaraetkinlikleri 

Festival boyunça bir çok çalıştay , yarışma , gösteri oldu. Katılımcı firmalar çok fazlaydı. 
https://web.facebook.com/ankaraetkinlikleri1
https://www.instagram.com/ankaraetkinlikleri

Yöresel ve dünya mutfaklarından tatların tek çatı altında buluşacağı eşsiz bir lezzet şöleni olan Gurme Festivali atölyeler, yarışmalar, sohbetler ve birçok sürpriz ile sizlere eşsiz bir deneyim yaşatmayı vaadediyor.

GRAPEVENT olarak tecrübelerimizden bir üzüm salkımı yarattık ve her geçen gün yeni bir üzüm tanesi daha ekliyoruz. "‘Festival" kavramına ezber bozan bir bakış açısı getiren genç bir şirket olarak Ankara'ya unutulmaz bir etkinlik tasarlıyoruz.

Restoranlar
Gıda Üreticileri
Gıda Ticareti Yapan Firmalar
Doğal ve Organik Gıda Üretimi ve Ticaret...i yapan Firmalar
Franchise Vermek İsteyen Firmalar
Mutfak Gereçleri, Sofra ve Sunum Malzemesi Üreticileri
Aşçılık ve Mutfak Okulları
İçecek Firmaları
Sektörel Yayın Yapan Firmalar


Çoğu standı gezip inceleyemedik. 
Sadece tek olumsuz kısım bir İtalyan dondurma firmasının standında her hangi bir ücret yazmamışken aldığınız bir top dondurma için para talep edilmesiydi. Daha sonra tanıştığımız bir çift bir top dondurma için kendilerinden de para talep edildiğini  söylediler ve organizasyon müdürünü aramaktaydılar. Çünkü dondurma firması ,  standına her hangi bir ücret belirtmemiş ve çiftin dediğine göre de kendi kafalarına göre kimi kişilerden para aldıklarını kimi kişilerden almadıklarını görmüşlerdi. Biz o para talebinde bulunanlar arasındaydık ve ücreti bayan kendi cüzdanından para üstü ödeme yaparak tamamlamıştı.  Belirtmem gerekiyor ki bilet fiyatları 30 TL .
 ve stantlarda ki tadımlar ücretsiz.

Festival boyunca canlı müzik  bulunmaktaydı. Gruplar gerçekten çok başarılılardı. Gelen misafirleri çok güzel eğlendirdiler .

Katılan tüm ekiplere çok teşekkür ederiz .
 Kısacası çoook lezzetli bir gündü

Yazımı şu sözle bitirmek isterim

BİR GURME KOLAY YETİŞMİYOR   :))
                                        Çağan Emre


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder